Ograniczaj emocje przy inwestowaniu

Ograniczaj emocje przy inwestowaniu

Znasz to z autopsji?

Jeśli kiedyś próbowaliście gry na giełdzie, to doskonale wiecie, że moment, w którym akcje są bliskie osiągnięcia najwyższego punktu, jest niezwykle emocjonujący.

Opcja 1. Asekurant

"Kiedy zacząć sprzedawać? Co prawda zakładany poziom sprzedaży był wyższy, ale czy zostanie osiągnięty? Ryzykować i czekać jeszcze trochę, czy sprzedawać już teraz? ...nie, nie ryzykuję. Sprzedaję!!!"

Opcja 2. Ryzykant

"Wiem, że zakładany poziom został już osiągnięty, ale przecież wyniki w nieoczekiwany sposób nadal rosną. Zdam się na intuicję i poczekam jeszcze trochę. Żal przecież nie zarobić więcej, skoro można."

Któraś z opcji brzmi znajomo?

Wiecie, jak dużo tracicie przez takie podejście?... Obu powyższych scenariuszy chcemy uniknąć. Nie podejmujmy decyzji pod wpływem emocji lub intuicji, ale faktów. Co przemawia za tym, że powinniśmy wyprzedawać akcje, lub je skupować? Wydarzenia na rynkach światowych, sytuacja ekonomiczna, wygrane przetargi, informacje o nie/korzystnych zmianach w organizacji danej spółki, budująca się koniunktura na dany produkt/usługę etc. Giełdomat pomaga ostudzić emocje i działać pod wpływem analizy powyższych czynników, by następnie dopilnować konsekwentnej realizacji powziętych decyzji.

Giełdomat to doskonałe narzędzie, eliminujące ludzkie emocje, które są bardzo powszechne podczas podejmowania decyzji o złożeniu zlecenia. Tym bardziej posiadając akcje, których cena spada, trudno jest nam pogodzić się z myślą o stracie i nie dokonujemy zlecenia sprzedaży. Analiza techniczna jest idealnym narzędziem wspierającym inwestorów w czasie podejmowania decyzji, a Giełdomat umożliwia korzystanie z jej potęgi bez potrzeby poświęcania wielu godzin na poznawanie zaawansowanych narzędzi, czy pisania własnych skryptów programistycznych.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości czy zacząć... to koniecznie przeczytaj

Czy kiedykolwiek pojawiła się w Twojej głowie myśl, by zagrać na giełdzie? Czy może już to robisz i zdajesz się na doświadczenie profesjonalnych doradców? Naprawdę uważasz, że to tak skomplikowane? Sądzisz, że nie dasz rady samodzielnie osiągać zadowalających wyników?

Wystarczy odwiedzić warszawskie zoo, by poznać Lucy - szympansicę grającą na giełdzie zgodnie z własnoręcznie zdefiniowaną strategią giełdową. Jej wyniki porównywane są z wynikami profesjonalnych graczy giełdowych, którzy są konsultantami merytorycznymi w "Pulsie Biznesu". Sprawdź to tutaj! Poczas podobnego eksperymentu, zorganizowanego przez "The Wall Street Journal", grupa konsultantów przegrała z kretesem w zestawieniu z wynikami gry szympansa. Jeśli szympans potrafi, to dlaczego Tobie ma się nie udać?

Inwestując, oszczędzaj

Bieżąca sytuacja polityczna i ekonomiczna prowokuje niezadowolenie społeczne. Otacza nas grono sfrustrowanych ludzi, których przytłacza wizja niskich emerytur. Część z nich podejmuje próby zaoszczędzenia środków na okres emerytalny... lub na tzw. “czarną godzinę”. Jedni korzystają z lokat, inni z kont oszczędnościowych, funduszy inwestycyjnych lub III filaru. Wszystkie te rozwiązania jednak nie dają zadowalających rezultatów. W zespole Giełdomatu zrodził się swego czasu bunt. Dlaczego mamy dawać zarabiać innym, biorąc na siebie ryzyko przez zawierzanie środków funduszom inwestycyjnym czy emerytalnym? Dlaczego mamy godzić się na niski procent zysku z lokat oszczędnościowych, podczas gdy nasze pieniądze są w obrocie i przynoszą inwestującym znacznie bardziej wymierne korzyści? Czy wiesz, że zarządzający funduszami inwestycyjnymi pobierają w Polsce stały procent (od 1,5 do 3) prowizji od kapitału “za zarządzanie”?

Dlatego postanowiliśmy stworzyć Giełdomat zgodnie z myślą przewodnią "Inwestując, oszczędzaj!"

Pobierz aplikację

Giełdomat jest dostępny na urządzenia mobilne – pobierz aplikację na iOS lub Androida:

giełdomat w google play giełdomat na iphone giełdomat na komputer

Kontakt

Jesteśmy dla Ciebie dostepni, jeśli masz pytania, napisz do nas:

kontakt@gieldomat.pl

+48 61 624 77 99