Jak grać żeby wygrać - wyłączyć emocje!

Jeżeli zdecydujemy się inwestować na giełdzie musimy liczyć się z koniecznością wyłączenia emocji i podejmowaniem decyzji na „chłodno”. Tylko takie podejście pozwoli osiągnąć zysk i uchroni nas przed złymi posunięciami.

Podstawą gry na giełdzie jest panowanie nad skrajnymi stanami psychiki, które będą nam stale towarzyszyły. Nie raz zdarzy się, że pod wpływem trafnej decyzji popadniemy w euforię, która skutecznie popchnie nas w stronę niewłaściwego działania oraz spowoduje zbytnią pewność siebie, na której możemy sporo stracić. Może zdążyć się również odwrotna sytuacja, kiedy wejdziemy na złą drogę i będziemy musieli podejmować decyzje ratujące przynajmniej część naszych pieniędzy.

Jednym słowem- na giełdzie nie ma miejsca na skrajne emocje oraz decyzje pod ich wpływem podejmowane. Niestety sama giełda rządzi się własnymi prawami i najlepiej wiedzą o tym doświadczeni inwestorzy, którzy wielokrotnie tracili duże pieniądze właśnie pod wpływem emocji. Na parkiecie panuje swoista atmosfera ciągłego napięcia oraz oczekiwania na to, co nastąpi. Euforia często miesza się z paniką, dlatego warto myśleć perspektywicznie i być zawsze o krok przed innymi inwestorami. Wszelkie decyzje muszą być podejmowane na podstawie chłodnej i wnikliwej kalkulacji, a nie chwilowego szału i paniki. Zawsze warto analizować zaistniałą sytuację, chociaż czasem może się ona wydawać kuriozalna. Na giełdzie wielokrotnie możemy obserwować niedorzeczne i z niczego niewynikające rekomendacje, absurdalne przeceny oraz spekulacyjne wzrosty- każda z tych sytuacji jest swoistą pułapką na gracza, który nie potrafi utrzymać emocji na wodzy.

Codzienne obcowanie ze spekulantami, wszechobecny natłok informacji oraz konieczność stałego monitorowania sytuacji wielokrotnie wystawi nasze emocje i nerwy na próbę. Aby nie stracić panowania nad sobą i podjąć trafną decyzję konieczne jest spore opanowanie.Jak grać żeby wygrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno zminimalizujemy straty, jeżeli nie będziemy poddawali się większości i będziemy myśleli samodzielnie. Na giełdzie najczęściej większość nie ma racji, a wygrywają Ci, którzy każdą decyzję dobrze analizują i wyciągają z niej właściwe wnioski. Do takiego podejścia konieczna jest nie tylko duża wiedza, ale również spore doświadczenie, które można nabyć tylko w praktyce. Jednak zanim nauczymy się właściwego myślenia i kontrolowania emocji niejednokrotnie ulegniemy psychologii tłumu. Najczęściej wszelkie wyjątkowo atrakcyjne okazje na giełdzie są celowo sterowanymi działaniami i zanim weźmiemy w nich udział konieczne jest dobre przeanalizowanie wszystkich za i przeciw.  W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się nowoczesne i w pełni funkcjonalne, narzędzie, jakim jest Giełdomat. Dzięki niemu inwestor ma możliwość samodzielnego budowania strategii oraz otrzymuje bezpośrednie powiadomienia o wygenerowanym sygnale zakupu lub sprzedaży.

Skuteczna gra na giełdzie nie może opierać się na emocjach, tylko na jasnym osądzie danej sytuacji, nie ma tutaj również miejsca na chciwość. Czasami warto zaczekać, określić próg ewentualnego ryzyka straty i monitorować sytuację, nie tylko w momencie spadków. Silne wzrosty oraz nagłe okazje wielu inwestorów przyprawiły o ból głowy oraz pretensje do samego siebie, że dali się łatwo podejść, mimo posiadanego doświadczenia.

Chcąc wygrywać na giełdzie koniecznie musimy najpierw myśleć a później działać. Parkiet to swoiste pole walki i wygrywają na nim nie osoby działające porywczo, a te, co chłodno i rzeczowo spoglądają na wykresy, i na ich podstawie wyciągają wnioski.

image by 401(K) 2012

1 komentarz

Dodaj komentarz

Pobierz aplikację

Giełdomat jest dostępny na urządzenia mobilne – pobierz aplikację na iOS lub Androida:

giełdomat w google play giełdomat na iphone giełdomat na komputer

Kontakt

Jesteśmy dla Ciebie dostepni, jeśli masz pytania, napisz do nas:

kontakt@gieldomat.pl

+48 61 624 77 99