Automatyzacja handlu na GPW

Na czym polega automatyzacja handlu na GPW? Na niczym innym, jak przejęciu części obowiązków człowieka i zastąpienia go maszyną- w tym wypadku komputerem z zainstalowanymi odpowiednimi programami zbierającymi i analizującymi dane. Obecnie powstaje również wiele prostych w obsłudze systemów pozwalających na automatyczne zawieranie transakcji na podstawie wcześniej określonych kryteriów. Jednym z nich jest system, Giełdomat, który dodatkowo nie wymaga instalacji, co jest dużym uproszczeniem i znacznie skraca czas potrzebny do rozpoczęcia inwestycji, a jak powszechnie wiadomo czas to pieniądz- zwłaszcza w przypadku giełdy.Obecnie giełda wygląda trochę inaczej, niż kilkanaście lat temu, z nadejściem ery ogólnodostępnego internetu oraz znacznej komputeryzacji każdej dziedziny życia i w tym sektorze zaszły duże zmiany.

Parkiety giełdowe są obecnie obsługiwane przez „roboty”, które na bieżąco zbierają, analizują oraz przetwarzają dane, nie tylko finansowe, ale również dotyczące sytuacji poszczególnych rynków światowych oraz gospodarek. Często właśnie w automatyzacji handlu doszukuje się przyczyny nagłych spadków. Jak jest w rzeczywistości?
Obecnie automatyzacja handlu w dużej mierze prowadzi do tworzenia własnych systemów inwestycyjnych, powstaje szereg programów i platform np. Giełdomat przeznaczonych również dla inwestorów indywidualnych. Daje to możliwość lepszego i szybszego dokonywania transakcji oraz pozwala na tworzenie indywidualnej drogi rozwoju danej inwestycji.

Automatyzacja handlu to nie tylko duże ułatwienie kontroli rynku, to również sposób na projektowania własnych narzędzi wspierających zawieranie transakcji oraz zarządzanie pozycją. Wiele osób zastanawia się czy automatyzacja handlu jest w stanie zagwarantować wyższe zyski? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak pewne jest jednak, że automatyczne systemy transakcyjne są w stanie przetwarzać optymalną ilość informacji i gwarantują możliwość uczestniczenia w handlu wysokiej częstotliwości. W USA automatyczne systemy transakcyjne generują ok. 50-70 % obrotów, w Europie jest to ok. 40%

Polecamy również artykuł:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-automaty-podbija-warszawska-gielde-2610898.html

image by OTA Photos

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Pobierz aplikację

Giełdomat jest dostępny na urządzenia mobilne – pobierz aplikację na iOS lub Androida:

giełdomat w google play giełdomat na iphone giełdomat na komputer

Kontakt

Jesteśmy dla Ciebie dostepni, jeśli masz pytania, napisz do nas:

kontakt@gieldomat.pl

+48 61 624 77 99